skip to Main Content
+90 212 2932003 info@pacci.com.tr
Kartvizit

KARTVİZİT NEDEN ÖNEMLİDİR?

  • Blog

Sizce kartvizit nedir? Sadece ad, soyad ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı küçük bir kâğıt mı? Karşı tarafa kendinizi hatırlatmak için verdiğiniz kısa bir not mu? Yoksa hangi kurumda çalıştığınızı ve pozisyonunuzu gösteren bir işaret mi? Günümüzde kartvizit, bundan çok daha fazlası anlamına geliyor.

Kartvizit, öncelikle kurumsal duruşunuza dair müşteri ve iş ortaklarınıza fikir veren bir ipucu niteliğindedir. Şık ve profesyonel bir kartvizit, başarısız bir şirketi yükseklere taşımaz kuşkusuz ama kötü bir kartvizit, umut vadeden bir kurumun imajını daha oluşmadan yerle bir edebilir. Şöyle bir düşünün; yeni bir iş ortağı adayı ile tanıştınız. Sıra geldi, güzel geçen toplantınızı bitirip, kartvizit alışverişi yapmaya. Ama birden karşınıza baskısı yanlış yapılmış, kâğıdı elinizde kalan, kişiye dair yeterli bilgi vermeyen, özensiz bir ‘not’ tutuşturuluveriyor. O anda ne düşünürdünüz? Karşı taraf, size nasıl bir izlenim vermiş olurdu? Kısacası, kartvizit demek; marka imajı demek.

“O zaman metinlerin doğru hizalandığı, bilgilerin net bir şekilde verildiği bir kartvizit yeterli” diyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü bilgini  hepimize dört koldan ve tüm mecralardan saldırdığı günümüzde; bu mesaj kirliliğinde ayrışmak, akılda kalmak için bir şeye daha ihtiyacımız var: O da tasarım. İster büyük bir şirketin CEO’su olsun, ister iş hayatına yeni atılan küçük bir bir start-up’ın çiçeği burnunda çalışanı; hiç kuşku yok ki, siz de kendi hedef kitleniz, yatırımcılarınız ve iş ortaklarınız nezdinde farklılaşmayı hedeflersiniz. Akılda kalmayı ve kurumsal kimliğinizi doğru bir şekilde yansıtmayı, iletişim hedeflerinizin ilk sıralarına yerleştirirsiniz. Bu da demek oluyor ki; kartvizit tasarımınız, hedef kitlenizin kartvizit deposunda ayrışacak, akılda kalacak bir tasarıma sahip olmalı. Şeklinden kullanılan renklere; dikkat çekmeyi başarabilmeyi.

Pacci Matbaa olarak, matbaada 40 yılı aşan deneyimimizi hem baskı teknolojilerimizi geliştirmek, dünyayı takip ederek en son araçları kullanmak hem de hizmetlerimize yenilerini eklemek için kullanıyoruz. Müşterilerimize bütünsel bir hizmet sunmak için baskının yanı sıra tasarım ve kurumsal kimlik çalışmalarına da bünyemizde yer veriyoruz. Eğer siz de kartvizitten antetli kağıda; bütünlüklü, yüksek kaliteli ve dikkat çeken kurumsal kimlik çalışmalarına ihtiyaç duyuyorsanız; hemen bizimle iletişime geçin.

Pacci Matbaa olarak size ve kurumunuza başarılar diliyoruz.

Back To Top